Son Zamanlarda Takip Edilmesi Gereken 4 Teknoloji

Son Zamanlarda Takip Edilmesi Gereken 4 Teknoloji

Teknoloji hayatımızın bir parçası haline geldi, bunu artık kabul etmeyen yoktur. Ama teknoloji bizim şuanda gördüğümüz veya bildiğimiz seviyede mi kalıyor? Hayır. Artık teknoloji olmadan iş yönetebilmek bile imkansızlaştı. Tabi ki, sadece iş yönetebilmek veya hayatı daha zevkli hale getirmek için değil, müşteri ihtiyaçlarınızı tahmin edebilmek ve onların ihtiyaçlarını karşılamak içinde teknolojik eğilimlerin üstünde kalmalısınız.
Bizde sizler için, özellikle günümüz şartlarında üzerinde durmanızı istediğimiz bazı şeyleri derledik. Gelin bunları birlikte inceleyelim:

1- Blok Zincir Teknolojisi (Blockchain)

Bitcoin, ripple, doge, etheryum, litecoin felan derken artık tüm ilgi alaka, bu sanal paralara kaymış durumda. Dünya’da beşinci sırayı çekiyoruz, bu basit bir konu değil. Para transferi konusu yani teorik ifadesiyle ‘’swift’’e alternatif çözüm sunmayı amaçlayan bu sistemi, yakından takip etmenizi şiddetle öneriyoruz.

2- Sanal Gerçeklik

Günümüz şartlarının dijital bir ortama aktarılmak istendiği gerçeği, korku ve şüphe uyandırıyor olabilir. Ama gerçekten hedef bu. Haklı olarak girişimcilikle bu konunun ne alakası var diye sorabilirsiniz. Hemen cevaplayalım: Bu sistem müşterilerinizin, markanızla veya markalarınızla daha fazla etkileşime gireceğini gösteriyor. Bu biraz zaman alacak olsa da, girişimciliğin alanına giren tüm fikirler konuyu yakından takip etmeli. Neden hedef pazarınıza, keyif alacakları bir deneyim sağlamak istemeyesiniz ki?

3- E-Ticaret

Neredeyse kontrol edilemeyen bir sistem haline gelerek ciddi şekilde artış gösteren e-ticaret sistemleri, gün geçtikçe daha da büyümeye devam ediyor. Günümüz Türkiye’sinde 41 milyona yakın kişi her gün internet kullanıyor. Bu sayının hemen hemen yarısı her gün internet ortamından satın almak için ürün veya hizmet ararken, arayan kişilerin % 43’üde ürün veya hizmet satın alımını gerçekleştiriyor. Yani anlayacağınız her gün 10 milyona yakın kişi internetten alışveriş yapıyor ve zaman ilerledikçe bu sayı daha da artacak. Böyle bir pazardan neden mahrum kalasınız ki?

4- Bot Sistemi İle Sohbet Platformu ( Chat-bot uygulaması)

Günümüzün en büyük teknoloji trendlerinden biri haline gelen chat-bot, müşterilerin tüm sorunların çözüm bulamasa da onlarla etkili bir iletişim kurmanın en etkili yollarından biridir. Bu sistem kurmuş olduğunuz ağ ortamında sizi ziyaret edenlerin aklına takılan, soru ve sorunlara çözüm bulmayı amaçlıyor. Yani ekstra bir çalışana ihtiyaç duymadan bir nevi müşteri hizmeti sunuyorsunuz. Müşterilerinizi gerçekten veli nimetiniz olarak düşünüyorsanız, chat-bot uygulamasını kesinlikle değerlendirmelisiniz.